Search
  • Fux Karachovič

Salsa a kaligrafie v Ulánbátaru

Updated: Jul 24, 2020

Tento blog bude místem, kam budu sepisovat novinky, myšlenky a vše, co se děje ve světě kaligrafie a okolo mě. Skáču do králičí nory a doufám, že v ní najdu něco zajímavého. Tak hop a uvidíme.


Minulý říjen jsem letěl na celý měsíc do Mongolska, abych zkoumal, potkával lidi a poznal zemi. Dva týdny cest po venkově a dva týdny průzkum hlavního města – Ulán Bátaru (UB). Neměl jsem jasnou představu, co najdu, takže jsem vletěl do ulic a zjistil, že jsou plné života a zajímavých míst. Štěstí mi přálo jako mockrát dřív a našel jsem hromadu salsy – klubů a událostí, kde se tančí salsa. Skoro každý den je možné si utancovat nohy do zemdlení. Potkal jsem úžasného člověka například. Ihab se jmenuje. Původem z Londýna a je to zakladatel salsy v UB. Spolu s ním jsem našel obrovské množství skvělých tanečnic a tanečníků a dech beroucí výhledy na město z teras a střech, na kterých jsme tančili. Netrvalo to dlouho a přišel za mnou evropsky vypadající pár a tak začala jedna z nejlepších situací z celé mongolské výpravy.

Bylo to takhle:


Pár: „Ahoj, odkud jsi?“

Já: „Z Česka, co vy?“

Pár: „Takže můžeme pokračovat v češtině, že. My jsme z Ambasády ČR v Ulánbátaru.“


Tak jsme si povídali ještě nějakou dobu, párkrát se ještě potkali a byl jsem do Mongolska pozván znovu. Tento květen. V UB budou Dny Evropské Unie a dostal jsem nabídku s dalšími reprezentovat mou zemi. To je šance, která se nikdy neodmítá. Vzhledem k tomu, že jsem průzkumník a miluju objevování nových věcí, chtěl jsem ukázat něco nového a zajímavého. Na „sucháči“, jak Češi říkají Sukhbaatar Square bude pódium a já budu tvořit obrovským štětcem – 150 cm na délku. Už roky jsem chtěl takovým pracovat a najednou je to možné. A na tak skvělé akci.

Letadlo mi letí za tři týdny, musím toho hodně připravit, ale nadšení mě neopouští ani v nejmenším a nemůžu se dočkat. Detaily budu posílat nadále.


Uměním vpřed, přátelé.


Fux Karachovič39 views0 comments

Recent Posts

See All