Search
  • Fux Karachovič

JunkTown – umění v radioaktivní poušti

Updated: Jul 24, 2020

Hrdina na rezavé motorce projíždí pustinou, plynová maska halí obličej. To je scéna, která zapadá do kteréhokoli postapokalyptického světa. Kdo si takový svět neumí představit, třeba jste viděli filmy jako Mad Max, Vodní svět nebo Já, legenda. Takový svět má své kouzlo a je zážitek v něm pár dní být.

Pro některé nadšence se ten svět stal tak významným, že pořádají postapo festivaly. Jedním z nich je český JunkTown (letos jedu potřetí). První rok jsem zjišťoval, jak to celé funguje. Druhý rok jsem měl menší performanci a workshop. Třetí rok vše zvedá na vyšší úroveň – organizátoři mě pozvali, abych pro lidi z pustin (prakticky kdokoli, kdo stále ještě dýchá v postapo světě) udělal dvě show. Jedna velká, druhá menší. A o nich vám chci napsat. Žádné spoilery, třeba se tam o víkendu potkáme.


Prorok sjednocení


Velká show o sjednocení, strachu a přežití.

Jeden padne lehce, společně ustojíme bouři.


Tento kousek bude větší, s týmem jedenácti lidí to bude zážitek jak pro nás, tak pro obecenstvo. A prostory budou taky skvělé – dostali jsme místo na Plácku. Skvělé na něm je, že se na něj vleze i 1500 lidí a můžou tam hořet věci. Ale to už předbíhám. A kdo ji nestihne, uvidí aspoň fotky.


Colours of No Future


I kdyby nás žádná budoucnost nečekala,

dáme světu a tělům barvy.

A ty prozáří kůži a vryjí se do kostí.

Úvodní text k druhé, menší, performanci. Kdo viděl fotky z některého vystoupení, ten nemohl přehlídnout fakt, že píšu po lidech. Lidské tělo dělá v kombinaci s barvami úžasný vizuální dojem. A přesně ten chci na festivalu ukázat a nebude to jen černá na kůži. Chci vykouzlit úžas skrze barvy a tvary. Něco, co se vpálí do duše a zůstane tam. Jako text bude už tradičně některá z mých básní, dvě modelky jako plátna, jeden stan a 50 lidí.
Tolik krátce k JunkTown 2019, snad se tam uvidíme. A kdo tam nebude, ten uvidí fotky.


Uměním vpřed!


Fux Karachovič

103 views0 comments

Recent Posts

See All