Search
  • Fux Karachovič

Hovoří k vám kapitán, za čtyři dny odlétáme

Updated: Jul 24, 2020

Než nasednu do letadla, musím zkontrolovat vybavení. Pas, vízum, ruble na kafe v Moskvě a tugríky na taxi z letiště v Ulánbátaru. Pak se jen usadit a ideálně usnout – časový posun je šest hodin a přílet je v šest ráno. A tím začne sobota. První den pracovní cesty do Mongolska.


Ke konci května se konají Evropské dny, kde budu součástí reprezentace České republiky na Sukhbátarově náměstí – aneb jak se říká, na „sucháči“. Když se vše povede, budeme mít i živý stream! Dál mě čekají přípravy, doladění harmonogramu a hlavně setkání s MEGAŠTĚTCEM.


Ten má 150 cm a musím se s ním naučit pracovat. Je sice pravda, že kdo už někdy zametal, má dobře nakročeno, ale stejně to bude zážitek. A ten pak se mnou pojede domů, takže fanfáry - po letech splní sen. Megaštětec konečně bude.


Ale nemějte strach, uvidíte ho i na české půdě - o měsíc později ho představím na JunkTownu. Mrkněte na můj blog za týden a dozvíte se víc.


Na sucháči budu taky spolupracovat s dalšími umělci, někteří se o týden později objeví i na pražském Quadriennale - výstava umělců různých směrů, která se koná každé čtyři roky. To bude samo o sobě dost zajímavé. Sledujte taky Facebook a Instagram, tam se objeví jak fotky, detaily, tak i živý stream.


Kapitán přepíná a končí.


Uměním vpřed!

Fux Karachovič

10 views0 comments

Recent Posts

See All